Leasing maszyn

Wiertarki

Wiertarki do metalu można spotkać we większości przedsiębiorstw zajmujących się obróbką skrawaniem. Wiertarki używane są w procesie produkcji i realizacji usług. Wiertarki stosowane są równie często jako maszyny pomocnicze w warsztatach i działach utrzymania ruchu.

W przemyśle metalowym spotykamy wiertarki stołowe do prac lekkich. Nadają się one znakomicie do wiercenia i gwintowania wyrobów o małych gabarytach. Zastosowanie wiertarki stołowej ogranicza również maksymalna średnica możliwego do wykonania otworu.

Wiertarki słupowe posadowione bezpośrednio na podłodze mają większa gamę zastosowań. Umożliwiają wiercenie otworów o dużych średnicach i głębokościach. Z racji dużych gabarytów można na nich wiercić w wyrobach o znacznych rozmiarach.

Przy realizacji konstrukcji metalowych wykorzystywane są wiertarki promieniowe. Dają one możliwość wiercenia otworów w dużym rozstawie przy jednym zamocowaniu detalu. Obrabiarki tego typu często spotykane są w dużych firmach konstrukcyjnych.

Wiertarki to maszyny o prostej konstrukcji produkowane w niezmienionej formie od dziesiątek lat. Stopniowo wprowadzane są jednak innowacje i unowocześnienia. Możemy spotkać wiertarki zespołowe, wiertarki wielowrzecionowe oraz wiertarki sterowane numerycznie.

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!