Leasing maszyn

Tokarki

Tokarki to najpopularniejsze maszyny stosowane w procesie obróbki skrawaniem metalu. Tokarki stosują warsztaty ślusarskie, narzędziownie, działy utrzymania ruchu w zorganizowanych przedsiębiorstwach oraz wyspecjalizowane firmy produkcyjne. Tokarka spotykana jest równie często w hutach, odlewniach i kuźniach.

Wszystkie zakłady stosujące obrabiarki tego typu mają zróżnicowane wymagania co do ich dokładności i wydajności obróbki. W zależności od potrzeb, tokarka może być mała, tak jak tokarka stołowa lub masywna i długa. Tokarki w zależności od konstrukcji możemy podzielić na konwencjonalne i CNC, czyli sterowane numerycznie. Maszyny konwencjonalne znajdują zastosowanie w obróbce jednostkowej i małoseryjnej. Natomiast obrabiarki CNC można spotkać przy produkcji wielkoseryjnej. Obrabiarki numeryczne umożliwiają uzyskanie dużej wydajności pracy w połączeniu z dokładnością.

Rozważając zakup maszyny trzeba skalkulować wiele zmiennych. Planowana intensywność wykorzystania maszyn pomoże nam zadecydować czy wybrać tokarki używane czy też nowe.

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!