Leasing maszyn

Szlifierki

Szlifierki narzędziowe

Szlifierki mają szerokie zastosowanie w przemyśle. Szlifierki do metalu stosuje się przede wszystkim w obróbce wykończeniowej płaszczyzn, wałków i i otworów. Szlifierka stosowana jest tam, gdzie obróbka skrawaniem powierzchni powinna być zakończona z dużą dokładnością.

Szlifierki można spotkać w zakładach produkcyjnych części do maszyn oraz na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Obrabiarki do szlifowania powierzchni spotykane są również w narzędziowniach i warsztatach naprawczych. Maszyny tego typu stosowane są także w hutach, odlewniach i kuźniach w procesie obróbki odlewów i różnych detali.

Obróbka skrawaniem na szlifierce pozwala uzyskać dużą gładkość powierzchni. Podobne parametry są możliwe do uzyskania stosując maszyny używane i nowe. Obecnie coraz częściej spotykane są szlifierki automatyczne, pracujące bez udziału operatora. Często można spotkać obrabiarki sterowane numerycznie. Szlifierki CNC są wydajniejsze i zapewniają mniejszą ilość błędów w procesie obróbki metalu. Przed zakupem szlifierki warto jednak przekalkulować zwrot z planowanej inwestycji.

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!