Leasing maszyn

Prasy krawędziowe

Prasy krawędziowe służą do kształtowania blachy za pomocą noża dociskającego ją do pryzmy. Używając krawędziarki można giąć blachę pod dowolnym kątem. Prasy krawędziowe występują powszechnie w polskim przemyśle metalowym. Z roku na rok konstrukcja tych maszyn zmienia się. Krawędziarki stają się prostsze i wygodniejsze w użyciu. Producenci coraz chętniej wyposażają je w sterowanie numeryczne, które znacznie przyspiesza pracę. Prasy krawędziowe CNC są produkowane już od kilkudziesięciu lat, ale pomimo tego fabryki nadal eksploatują starsze maszyny konwencjonalne i krawędziarki NC. Nadal możemy spotkać w użyciu krawędziarki z ręcznie ustawianym zderzakiem i siłą gięcia.

Rozważając zakup prasy krawędziowej warto przejrzeć ofertę kilku firm i zapoznać się z nowinkami technicznymi. Czołowi producenci proponują rozwiązania daleko idące do przodu. Często możemy obejrzeć przykładowe aplikacje z robotami podającymi i odbierającymi blachę. Nowa prasa krawędziowa może być wyposażona w osprzęt dający możliwości gięcia nawet w 7 osiach, a czasem i więcej.

Nie wszystkie nowinki tego typu są potrzebne w codziennej pracy, a zapłacić za nie trzeba. Planując inwestycję należy również rozważyć sposób jej finansowania. Dobrą decyzją jest leasing maszyn, gdyż znacznie obniża początkowe obciążenia finansowe. Wybierając maszynę, można też zdecydować się na zakup z rynku wtórnego. Przy doświadczeniu z zakresu eksploatacji krawędziarek łatwo można wybrać zadowalający nas egzemplarz. Używana prasa krawędziowa jest dużo tańsza i znacznie zmniejsza początkowy koszt inwestycji.

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!