Leasing maszyn

Lasery

Lasery to maszyny, które zdobywają coraz szerszą liczbę zwolenników. Wycinarki laserowe możemy spotkać u producentów tnących blachy na własne potrzeby jak również w firmach świadczących usługę cięcie laserem. Lasery do cięcia metalu najczęściej służą do cięcia arkuszy blachy w dwóch wymiarach. Spotykamy również Lasery pracujące w przestrzeni 3D, które mają nawet 5 sterowanych osi. Na takich urządzeniach można obrabiać przestrzenne konstrukcje z metalu. Ciekawym rozwiązaniem są wycinarki laserowe do cięcia rur i profili. W naszym kraju uznanie zdobyło kilu producentów z Europy i Japonii. Europejskie firmy TRUMPF, LVD i Bystronic konkurują z japońskimi producentami AMADA i MAZAK.

Technika cięcie blach laserem obecnie rozwija się równolegle z systemami: cięcie wodą WOTERJET i cięcie plazmą. Każda z tych technik ma zalety i wady. Laser jest precyzyjny i bardzo szybki, jednak pojawiają się tu znaczne wydatki eksploatacyjne. Lasery stosuje się przede wszystkim do cięcia cienkich blach. Plazma jest szybka i tania w eksploatacji. Stosowana jest do cięcia cienkich i grubych blach, ale powierzchnia po cięciu jest nierówna. Cięcie wodą stosuje się przy blachach cienkich i grubych z duża dokładnością, ale minusem tej techniki jest mała prędkość.

Kupując nowy lub używany laser dobry rozwiązaniem jest skorzystanie z dźwigni finansowej, którą daje leasing maszyn. Należy pamiętać, że leasing jest łatwy do osiągnięcia i bezpieczny dla wszystkich stron transakcji.

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!