Leasing maszyn

Gilotyny

Gilotyny do blachy spotykamy najczęściej w zakładach, które zajmują się obróbką plastyczną na zlecenie lub wytwarzają elementy konstrukcyjne na własne potrzeby. Nożyce gilotynowe pozostają od dawna najpopularniejszym urządzeniem do cięcia blach. Pomimo pojawienia się wypalarek plazmowych i laserów gilotyna zostaje najtańszym i najprostszym urządzeniem do rozkroju blachy. Nożyce gilotynowe używane w polskich zakładach można podzielić na gilotyny hydrauliczne i gilotyny mechaniczne. Urządzenia mechaniczne z napędem mimośrodowym są wypierane przez urządzenia o konstrukcji hydraulicznej. Nożyce gilotynowe o konstrukcji hydraulicznej są dokładniejsze, dają się precyzyjnie sterować i są ciche w pracy.

Gilotyny obecnie spotykane w sprzedaży posiadają sterowanie nc lub cnc, które bardzo ułatwia pracę. W maszynie można sterować położeniem zderzaka, kątem cięcia noża oraz odległością noża od stołu. Wszystkie parametry można zapisywać w pamięci i w ten sposób tworzyć programy cięcia. Zderzak, szczelina i kąt noża będą się ustawiały automatycznie w zależności od zaprogramowanych parametrów cięcia.

Gilotyny do metalu można również zakupić w niskiej cenie na rynku wtórnym. Przed zakupem należy dokonać próby na ruchu i dokładnie sprawdzić stan techniczny maszyny. Na rynku krajowym i zagranicznym można znaleźć dużo ciekawych ofert maszyn używanych. Gilotyna w dużym stopniu może zmniejszyć koszty rozpoczęcia działalności. Na używane nożyce gilotynowe można również dostać leasing. Leasing maszyn pomaga w utrzymaniu płynności finansowej i daje zdolność podejmowania kolejnych inwestycji.

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!