Leasing maszyn

Frezarki

Frezarki to popularne obrabiarki stosowane we wielu przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką metalu. Spoglądając na całą branżę łatwo można zauważyć, że frezarki narzędziowe stosują narzędziownie do produkcji form wtryskowych, wykrojników i narzędzi. Frezarki pracują również tam, gdzie niezbędna jest obróbka skrawaniem. Są to duże fabryki wytwarzające produkcję wielkoseryjną i małe warsztaty remontowe. Frezarka uniwersalna stosowana jest również w stoczniach, hutach, odlewniach oraz kuźniach.

Frezarki do metalu możemy podzielić na kilka grup w zależności od zastosowania. Najczęściej spotykamy maszyny konwencjonalne, które są proste w obsłudze. Solidna budowa i bogate oprzyrządowanie fabryczne daje duże możliwości zastosowania. Stoły uchylne i obrotowe oraz podzielnice i dłutownice umożliwiają wykonanie prawie każdego zlecenia. Frezarki konwencjonalne stosowane są raczej w produkcji jednostkowej, wytwarzaniu prototypów i produkcji małoseryjnej. Do zastosowań typowo produkcyjnych obecnie stosowane są centra obróbcze VMC lub HMC. Gdy wymagana jest duża precyzja obróbki detalu stosowane są frezarki CNC. Obrabiarki sterowane numerycznie dają wysoką powtarzalność, małą ilość błędów obróbki oraz wysoką szybkość pracy.

Planując zakup maszyny należy rozważyć kila wariantów. Na rynku obecne są frezarki używane, które spełniają wymagania większości klientów. Maszyny używane są znacznie tańsze od maszyn nowych. Frezarki nowe mają gwarancję, ale kosztują znacznie więcej. W zależności od zakładanej intensywności wykorzystania i pożądanej dokładności łatwo możemy podjąć decyzję.

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!